همین حالا رزرو کنید

رزرو هتل
تورهای کارگاهی آموزشی-سیاحتی هتل سرای عامری‌ها
سوییچ به حالت مطالعه

تورهای کارگاهی آموزشی-سیاحتی هتل سرای عامری‌ها

  • 1394/12/28

تورهای کارگاهیِ آموزشی و سیاحتیِ هتل سرای عامری‌ها
هتل سرای عامری ها از سال 1393 هجری شمسی در زمینه هتل ، رستوران ، کافی شاپ و صنایع دستی و تورهای بومی محلی فعالیت می نماید در ادامه اقدامات خود و در راستای آموزش و آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ بومی ، حرکتی با عنوان تور کارگاهی و در موضوعات مختلف آغاز نموده است . 
کلیات 
1 – تور کارگاهی شعربافی ، زری بافی ، مخمل بافی و زیلو بافی 
این تور به منظور آشنایی شیوه بافت پارچه شعربافی که یک نوع پارچه در منطقه کاشان و یزد با بافت کاملا بومی است و همچنین زری بافی و مخمل و زیلو بافی برگزار می گردد . شرکت کنندگان با مواد ، چگونگی بافت ، استادکاران ، کارگاه ها ، دستگاه ها و تکنیک بافت آشنایی پیدا می کنند .
2 - گشت ، کارگاه معماری بومی
( با همکاری انجمن های تخصصی و ویژه دانشجویان و علاقمندان معماری ) این گشت کارگاه  به منظور آشنایی با قابلیتها و داشته های معماری بومی به خصوص در مناطق کویری برگزار می گردد و شرکت کنندگان با مصالح بومی و چگونگی اجرای سقف های مختلف ، گذرها ، آب انبارها ، بادگیر ، ایوان و .... از نظر ساختاری و کاربردی آشنا می شوند . همچنین در مدت زمان این گشت ، کارگاه ، استادکاران و معماران بومی همراه با شرکت کنندگان خواهند بود .
3 - گشت ، کارگاه ورزش زورخانه ای 
شرکت کنندگان در طول زمان این گشت ، کارگاه ضمن آشنایی با تاریخچه این ورزش بومی با حضور در یکی از زورخانه های موجود در بافت کهن کاشان با چگونگی ، آلات و آداب و رسوم بومی این ورزش آشنا می شوند همچنین در طول زمان برگزاری ، یکی از اساتید این ورزش ، همراه با گروه خواهد بود 
4 - گشت ، کارگاه نقشه کشی و رنگرزی بومی و بافت فرش
نقشه کشی قالی و رنگرزی از هنرهای بسیار ظریف و کاربردی مکمل فرش دستبافت است که تکنیک ها و قابلیت های فراوان را دارا می باشد که شرکت کنندگان در این گشت ، کارگاه با حضور در یکی از کارگاه های رنگرزی و در کنار اساتید پیشکسوت با چگونگی ساخت رنگ ، لوازم و ... آشنایی پیدا کرده و همچنین در حضور یکی از اساتید نقشه کشی قالی ، با شیوه اجرای یک نمونه نقشه فرش به طور کامل آشنا خواهند شد . همچنین در کارگاه بافت فرش نیز با بافت فرش به شیوه سنتی نیز در کنار بافنگان آن آشنا خواهن شد . 

5 - گشت ، کارگاه عکاسی 
( با همکاری انجمن های تخصصی و ویژه علاقمندان و دانشجویان رشته عکاسی ) بافت کهن ، دارای داشته های فراوان و قابلیت های تصویری جذاب است که از طریق دوربین عکاسی می تواند ماندگار شود . در گشت کارگاه عکاسی شرکت کنندگان به همراه یک استاد آشنا به حوزه های عکاسی و معماری با حرکت در بافت تاریخی و عکاسی از سوژه های متفاوت اقدام به ثبت و افزودن به تجارب خود نموده و علاوه بر آن با چاپ عکس و برگزاری نمایشگاه و نشست نقد و بررسی در خانه منوچهری نسبت به آشنایی با نقاط قوت و ضعف آثار خود نیز اقدام می گردد .

6 - گشت ، کارگاه گیاهان دارویی و طب بومی
( با همکاری شرکت های فعال در زمینه کاشان و ویژه علاقمندان و دانشجویان ) آموزش و آشنایی با گیاهان دارویی و چگونگی استفاده دارویی از آنها و قابلیت ها و داشته های طب بومی و گشت در مزارع و بازدید از کارخانه گیاهان دارویی از برنامه گشت ، کارگاه گیاهان دارویی و طب بومی می باشد.
علاقمندان جهت آشنایی بیشتر و ثبت نام می‌توانند با شماره 03155240190 و 09132641237 مرکز گردشگری هتل تماس حاصل نمایند . 

 

نظر شما

فرم نظرات
کد امنیتی

© Royagar.com